Kontakt

tel. (95) 728 76 68
e-mail: spbolemin@wp.pl

Odpowiedź na petycję w sprawie terminali płatniczych w szkole

Dodano: 13-02-2020


 

                                                                                                                                                       Bolemin, 13.02.2020

 

 

                                                                       Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego

                                                                       Ul. Kruczkowskiego 4b lok. 13

                                                                       00-412 Warszawa

 

dotyczy: odpowiedź na petycję

 

W odpowiedzi na  otrzymaną w dniu 12 grudnia 2019 petycję, skierowaną do tutejszego urzędu na mocy ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (t.j. Dz.U. z 2018 poz. 870) w sprawie dokonania analizy możliwości wdrożenia w szkole  procedur związanych z pełnym zabezpieczeniem potrzeb Interesantów - dot. płatności bezgotówkowych informuję, że w Szkole Podstawowej w Boleminie nie został wdrożony system płatności bezgotówkowych za pomocą terminali płatniczych z wykorzystaniem kart płatniczych i innych instrumentów płatniczych.

Ostateczna decyzja zostanie podjęta po dokonaniu pełnej analizy zakresu potrzeb przede wszystkim rodziców/opiekunów, dokonujących nielicznych opłat w szkole oraz kosztów związanych z wdrożeniem oraz korzystaniem z terminali płatniczych.

Zaletą ewentualnego wdrożenia procedur związanych z możliwością płatności w szkole za pomocą terminali do obrotu bezgotówkowego jest z pewnością szybkość i łatwość w dokonywaniu płatności. Rodzice/opiekunowie dokonujący wpłat nie musieliby posiadać gotówki oraz udawać się do banku lub punktów wypłaty gotówki. Zapewne zadowoliłoby to część rodziców/opiekunów.

Wadą mogą być ewentualne koszty związane z wdrożeniem i użytkowaniem terminali płatniczych. W szkole publicznej opłaty dokonywane przez rodziców/opiekunów nie opiewają na wysokie kwoty oraz są dokonywane w sekretariacie szkoły jedynie za posiłki spożywane przez dzieci.  Opłaty te dokonywane są raz w miesiącu.

Wdrożenie terminala płatniczego wiązałoby się z koniecznością powierzenia nowych obowiązków pracownikowi, który musiałby obsługiwać takie płatności.

                                                                                                          Agnieszka Stanisławska

                                                                                                                 dyrektor szkoły

Dodał(a): Karolina Mądzelewska

powrót do listy aktualności
facebook